Pagina de start a forumului banking.ro banking.ro
Impresii despre produse si servicii bancare
 
 FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

OMV Westaco Express - Transfer rapid de bani in Romania

 
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului banking.ro -> Transfer de bani
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
cpetrica
Site Admin


Data inscrierii: 10/Aug/2005
Mesaje: 9

MesajTrimis: Joi Aug 11, 2005 1:00 am    Titlul subiectului: OMV Westaco Express - Transfer rapid de bani in Romania Raspunde cu citat (quote)

O idee interesanta a avut OMV in lansarea unui serviciu de transfer de bani intre benzinariile sale. Folosind infrastructura de comunicatii si IT existenta in statiile sale, OMV a dovedit ca o benzinarie poate nu doar sa distribuie carburanti si sa vanda diverse produse.

Deocamdata functioneaza in 31 din cele 69 de benzinarii si nu este un serviciu non-stop.

http://financiar.rol.ro/stiri/2005/07/200727.htm

Comisioanele la transfer inca nu le-am gasit pe Internet.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
anonim
Vizitator





MesajTrimis: Mar Aug 29, 2006 2:22 pm    Titlul subiectului: westaco expres- plata rate hvb bank Raspunde cu citat (quote)

O fi bun serviciul nu spun nu. De pilda zilele trecute am sunat la banca la Cj sa intreb daca banii intra imediat daca se face plata prin Westaco la OMV sau exista un decalaj. Am intrebat asta foarte clar si de 2 ori ca sa nu fie probleme deoarece eram in ziua de scadenta a ratei la un credit pt NP. O tanti draguta imi spune ca nu trebuie sa-mi fac probleme ca banii intra imediat adica instant. Fiindca Banca da publicitatii pe site ca are retea privata prin westaco si ce tare-i serviciul asta si tinand cont de ce mi-a comunicat tantica ma duc si platesc rata prin Westaco fiindca nu eram in localitate. Ii intreb si pe cei de la peco iar ei imi spun ca nu e problema ca banii intra imediat. Dupa finalizarea tranzactiei la vreo 15 -20 de minute ma gandesc sa sun la banca sa vad daca au intrat banii in cont. O alta angajata a bancii la fel de draguta ca si cea de dinainte imi spune ca nu am nici un ban in cont si sa revin la ora 16[ cam cand inchide banca ca probabil dureaza ceva timp tranzactia]. LA 15.55 sun din nou si mi se spune ca nu am bani intrati in cont. O rog sa verifice si dupa 15 minute ma suna si imi spune ca de fapt banii nu intra numai a doua zi si ca tranzactia are un decalaj. Ma enervez si dau un mail la banca sa cer lamuriri fata de situatia creata. Imi raspunde a doua zi la mail si imi comunica in scris ca tranzactia dureaza maxim 2 zile Smile). De la instant s-au facut 2 zile. Ma iau si ma duc la banca [ sosisem deja in oras in acest interval] si platesc la ghiseu fara ca sa mai astept o alta zi pana cand intra banii prin Westaco. M-am ales cu o zi de intarziere pentru care mi se comunica ca platesc si penalitati ca doar din vina mea is toate astea. Smile)

cool nu? asa ca fiti atenti la termene daca faceti plata prin aceste servicii.

anonim
Sus
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului banking.ro -> Transfer de bani Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Varianta in limba romana: Romanian phpBB online community